X
چهارشنبه, ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۵۶ ۴۰
چچ
بیش از 37 هزار واحد صنفی با اشتغال 94هزار نفر در ایلام

بیش از 37 هزار واحد صنفی با اشتغال 94هزار نفر در ایلام

محمود مهکی رئیس اداره اصناف سازمان صمت استان ایلام با بیان اینکه این تعداد 37892واحدهای صنفی در ۴ رسته توزیعی، خدماتی، تولیدی و فنی در ایلام در حال خدمات رسانی به مردم هستند گفت: نظارت بر فعالیت‌های صنفی توسط اتاق اصناف و اتحادیه‌ها به صورت مستمر انجام می‌گیرد. سهم حوزه اصناف در اشتغال ایلام/ بیش از94هزار فرصت شغلی به گزارش روابط عمومی سازمان صمت، محمودمهکی گفت: در حال حاضر37هزار واحد صنفی با94هزار فرصت شغلی در سطح استان مشغول به فعالیت هستند.

این مسئول در ادامه از ساماندهی صنوف بدون مجوز در سطح استان خبر داد و گفت: با توجه به مصوبه کمیسیون نظارت بر سازمان‌های صنفی به عنوان بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در حوزه اصناف یکی از اولویت‌های مربوط به سازماندهی صنوف در سطح بازار شناسنامه‌دار شدن آنان است.

مهکی خاطرنشان کرد: عدم پروانه کسب آثار متعدد از قبیل مسائل بهداشتی، اجتماعی، اقتصادی و بعضا فرارهای مالیاتی در پی دارد و ضرورت این ساماندهی را در صنوف در سطح استان مضاعف می‌کند.

وی افزود: کمیسیون نظارت بر سازمان‌های صنفی استان با عضویت14دستگاه اجرایی بر حسن اجرای عملیات اجرایی و فعالیت‌های صنفی8اتاق اصناف اعمال نظارت می‌کند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.4211579958598
Query time: 2.7842307090759