X
جمعه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ ۲۲:۰۷ ۴۶
چچ
افزایش قیمت سیمان و نان در ایلام ممنوع است

افزایش قیمت سیمان و نان در ایلام ممنوع است

رئیس سازمان صمت ایلام گفت: هر گونه افزایش قیمت سیمان و نان ممنوع و غیر قانونی و با متخلفان برخورد خواهد شد. رضا محمدرحیمی در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: به علت مشکلات قطعی برق تولید صنایع به مدت چند روز در هفته گذشته قطع شد و همین مسأله نوعی نابسامانی در عرضه برخی محصولات به دلیل کمبود آنها ایجاد کرد. وی افزود: کارخانه سیمان ایلامفعال است و اکنون به میزان کافی سیمان در بازار موجود است.

رئیس سازمان صمت ایلام تاکید کرد: هیچ گونه افزایش قیمت سیمان در ایلام نداریم و هر مغازه ای خارج از قیمت مصوب ۳۲ هزار تومان بفروشد، تعطیل و لغو پروانه می شود.

محمدرحیمی یادآور شد: اکنون سیمان به وفور وجود دارد و هیچ کس حق افزایش قیمت سیمان در بازار ندارد.

وی اظهار داشت:

خروج و صادرات هر گونه سیمان تا رفع نیاز استان ممنوع است و در صورت رفع نیاز پروژه های عمرانی و ساختمانی ایلام می توان کار صادرات آن را از سر گرفت.

وی اضافه کرد: همه واحدهای توزیع سیمان حق افزایش قیمت ندارند و دستگاه های نظارتی و تعزیرات باید فعال شوند و با هرگونه افزایش قیمت مقابله کنند.

وی اظهار داشت: همچنین قیمت نان نیز تغییر نکرده و اعتراض و تجمع نانوایی ها غیر قانونی است، زیرا تغییر قیمت رسمی نان از طریق ستاد تنظیم بازار کشور مصوب و اعلام می شود اما تحت هیچ شرایطی قیمت نان را بدون مصوب ملی نمی توانیم تغییر دهیم.

محمدرحیمی گفت: تا از طریق تنظیم بازار کشور اعلام نشود ما نمی توانیم قیمت را تغییر بدهیم.

وی از واحدهای توزیع کننده سیمان و نانوایی های ایلام خواست از افزایش خودسرانه قیمت خودداری کنند، در غیر این صورت تحویل مراجع قضایی داده می شوند.

در این نشست مشکلات طرح پرواز بندی، طرح پروفیل زاگرس، شرکت توسعه آب و نیروی ایران مجری طرح سامانه گرمسیری، ایجاد رمپ برای جایگاه سوخت کنار گذر شرقی ایلام، شرکت سالم گستر ایوان و کارخانه پتروشیمی هلیلان بررسی و مصوباتی در راستای رفع مشکلات آنها مصوب شد.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.3638040224711
Query time: 2.2136050860087