X
یکشنبه, ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۴۳ ۷
چچ
تشکیل ۲۱۸پرونده تخلف صنفی در شهرستان آبدانان

رئیس اداره صمت آبدانان:

تشکیل ۲۱۸پرونده تخلف صنفی در شهرستان آبدانان

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آبدانان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۱۸ پرونده تخلفات صنفی به در شهرستان آبدانان تشکیل وبرای سیر مراحل قانونی به تعزیرات ارجاع شده است. «تیمور هاشمی» اظهار کرد: مهم‌ترین تخلفات این صنوف عدم درج قیمت، کم فروشی، عدم رعایت بهداشت و گران فروشی بوده است. وی یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 6000بازرسی توسط بازرسین این اداره و اتاق اصناف از بازار آبدانان صورت گرفته است. هاشمی افزود: نظارت جدی بر بازار و کنترل قیمت‌ها از موضوعات بسیار مهمی است که در دستور کار بازرسان این اداره قرار گرفته و قطعاً با جدیت و مطابق قوانین با هر گونه تخلف صنفی برخورد خواهد شد.

رئیس اداره صمت شهرستان آبدانان گفت: با توجه به فرا رسیدن ایام پایانی سال و عید نوروز و نظارت بر عملکرد واحدهای صنفی در راستای ایجاد تعادل در بازار، طرح ویژه بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات ایام نوروز از ۱۵ بهمن سال جاری آغاز و تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۰ اجرا خواهد شد.

هاشمی تصریح کرد: طرح تشدید بازرسی ویژه عید نوروز با حضور بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف جهت جلوگیری از ایجاد تلاطم و تورم در سطح عرضه و بازار در حال اجرا می باشد.

وی گفت: هدف از اجرای این طرح، نظارت و پایش موثر و به هنگام بر فرآیند تأمین و توزیع کالا در راستای صیانت از حقوق مصرف کننده گان و برخورد با تخلفات احتمالی به خصوص در حوزه انبارها، پوشاک، کیف و کفش، میوه، آجیل، عمده فروشی و خرده فروشی می باشد.

هاشمی یادآور شد: شهروندان عزیز در صورت مشاهده هر گونه تخلف صنفی به ویژه گرانفروشی و احتکار می توانند شکایات خود را از طریق تماس با شماره ۱۲۴ و از طریق سامانه ثبت شکایات ( www.124.ir) و یا به صورت مراجعه حضوری به اداره صمت در کوتاه ترین زمان ممکن رسیدگی خواهد شد و همچنین می توانند با شماره های ( ۷۹۹۲_۷۹۹۱) بازرسی اتاق اصناف تماس حاصل نمایند.

منبع:
آدرس کوتاه شده: