X
دوشنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۱۷ ۲۲۱۸
چچ
30 گروه بر بازار ایلام در ماه رمضان نظارت می کنند

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام

30 گروه بر بازار ایلام در ماه رمضان نظارت می کنند

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: طرح نظارت بر قیمت اقلام و کالاهای ویژه ماه مبارک رمضان در استان از 25 اردیبهشت و با مشارکت 30 گروه از بازرسان این سازمان آغاز می شود.

"مهدی شریفی" اظهار کرد: با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضا برای خرید برخی مواد غذایی بویژه اقلام پروتئینی، برنج، روغن، قند و شکر، خرما، شیرینی های پرمصرف و مرسوم، این طرح همزمان در سراسر استان ایلام به مرحله اجرا در می آید.
وی افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده گشت های مشترکی با دانشگاه علوم پزشکی، استاندارد، تعزیرات حکومتی، اماکن و اتاق اصناف برای اعمال نظارت ها بر واحدهای صنفی انجام و بازرسی های خود را همزمان با شروع ماه مبارک رمضان آغاز می کنند.
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام تاکید کرد: مرحله اجرایی طرح از 25 اردیبهشت تا پایان خرداد با هدف تشدید نظارت و بازرسی و کنترل بازار در دستور کار بازرسان و کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.
شریفی اهداف این طرح را تامین و توزیع به موقع کالاهای پرتقاضا با هدف تسهیل و تسریع در تامین و دسترسی مردم به این کالاها با قیمت مصوب و مناسب اعلام کرد و یادآور شد: نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی - توزیعی و خدماتی و برخورد با تخلفات احتمالی در این طرح به جد در دستور کار است.
وی تاکید کرد: این طرح ویژه نظارت بر بازار و مایحتاج عمومی مردم است و بیش از 30 گروه نظارتی با همکاری پلیس، اصناف و دانشگاه علوم پزشکی اجرا می شود.
شریفی گفت: مردم در صورت مشاهده گران فروشی، کم فروشی، تقلب، درج نکردن قیمت از سوی واحدهای صنفی مراتب را به ستاد خبری 124 منعکس کنند تا بازرسان موضوع را پیگیری و در صورت نیاز نتیجه را به شخص گزارش دهنده، اعلام کنند.
لازم به ذکر است، هر سال قبل از آغاز ماه مبارک رمضان دستگاه های مختلف اجرایی با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت نسبت به تشدید بازرسی ها و نظارت بر توزیع و عرضه اقلام پر مصرف مردم در بازار اقدام می کنند.

منبع: ایرنا

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.1348846753438
Query time: 2.2830831209819