X
پنجشنبه, ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۲۹ ۴۲۲
چچ
ستاد تسهیل

بانک ها و سازمان هایی که بیشترین و کمترین تعامل و حمایت از تولید و صنعت را داشته اند معرفی می شوند

"محمد رضا مروارید" استاندار ایلام در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت : تلاش برای احیای واحدهای راکد گامی مهم برای جلوگیری از زیان دهی این واحدها است و افزود این کار علاوه بر جلو گیری از زیان دهی، در رفع مشکل بیکاری نیز تاثیر گذار است.

 

"محمد رضا مروارید" استاندار ایلام در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت : تلاش برای احیای واحدهای راکد  گامی مهم برای جلوگیری از زیان دهی این واحدها است و افزود این کار علاوه بر جلو گیری از زیان دهی، در رفع مشکل بیکاری نیز تاثیر گذار است.

وی گفت: مدیران دستگاه های اجرایی به ویژه بانک ها، تا جایی که ممکن و مقدور است حمایت همه جانبه از تولید و تولید کنندگان را در سر لوحه کارهای خود قرار دهند.

در این جلسه "یاراله نصیری" رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان ایلام نیز بیان داشت، از ابتدای سال تا کنون 30 جلسه اصلی و فرعی کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با 413 مصوبه در راستای تعین تکلیف بدهی ها، مالیات، و دیگر مشکلات در حوزه تولید مطرح و پیگیری شده است.

"نصیری" اضافه کرد :در حوزه پرداخت تسهیلات، 239 واحد تولیدی با تسهیلات مورد نیاز به مبلغ 153 میلیارد تومان در این کمیته بررسی شده ،که تعداد 175 واحد با اعتباری بالغ بر 132 میلیارتومان مورد تصویب قرار گرفته و به بانک های عامل معرفی شده است.

وی خاطر نشان کرد: بیشتر مشکلات تولیدکنندگان در این نشست ها  که برای رفع آنان تلاش می شود  شامل بدهی های بانکی، مالیاتی ، ضمانت های اجرایی و بیمه ای می شود..

این مسئول در پایان از قفل شدن سیستم پرداخت هر نوع تسهیلات در برخی بانک ها از جمله ملت و کشاورزی خبر داد و خواستارپیگیری  رفع این مشکل شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان افزود: مدیران بانک ها و سازمان هایی که بیشترین همکاری را با این ستاد، جهت تسهیل در امر تولید یا رفع موانع آن داشته اند و نیز مدیرانی که کمترین یا هیچگونه همکاری نداشته اند معرفی خواهند شد.

لازم به ذکر است در این جلسه که عصر چهارشنبه 6 بهمن 95 دراستانداری ایلام برگزار شد، مشکل برخی واحد ها از جمله :گچ جواهر جنوب دهلران ، شرکت کیمیا زرین غرب، شرکت کولاک غرب، شیمی فرازکود و چند مورد دیگر مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.4427614212036
Query time: 2.6667501131694