X
چهارشنبه, ۰۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۵:۵۱ ۶۳۰
چچ
امینی

بایستی به بخش صنعت و معدن توجه نمود؛

زیرا عدم توجه موجب تشدید پدیده بیکاری این بخش می شود

بایستی به بخش صنعت و معدن توجه شود زیرا عدم توجه موجب تشدید پدیده بیکاری این بخش می شود.


Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

 

 

 

 

 

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بایستی به بخش صنعت و معدن توجه شود زیرا عدم توجه موجب تشدید پدیده بیکاری این بخش می شود.

 

 

 

"دکترسلام امینی"  با حضور در جمع کارکنان سازمان صنعت، معدن وتجارت و تشکیل جلسه با رئیس، معاونین و مجموعه روسای ادارات تخصصی این سازمان بیان داشت: در حال حاضر بیش از 40 هزار نفر بیکار داریم و بالغ بر 6 هزار دانشجو در آستانه فارغ التحصیلی که به زودی به متقاضیان شغل اضافه می شوند.  

 

وی ادامه داد: برای رفع دغدغه خانواده ها و یافتن روزنه های امیدبخش در حوزه کسب وکار و ایجاد اشتغال به دنبال استفاده ازظرفیت های نفت و گاز، صنعت ومعدن و کشاورزی استان هستیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم اضافه کرد: در عین حال که بایستی تدابیر لازم در جهت حمایت و تقویت صنایع موجود در دستور کار قرار گیرد به همان میزان نیز بایستی برای جذب سرمایه گذاران و توسعه طرح های تولیدی تلاش لازم صورت گیرد.

 

 

 

این نماینده مجلس با اشاره به ضرورت تدوین آمایش سرزمینی بیان داشت: همه شهرستان های استان نیازمند توجه جدی می باشند وی ادامه داد: با توجه به ذخایر عظیم گاز استان و همچنین منابع آبی مناسب، بدون اغراق همه شهرستان ها ظرفیت احداث مجتمع های پتروشیمی را دارا هستند.  

 

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آنهایی که در این استان سرمایه گذاری کرده اند و با تمام سختی ها وارد عرصه کار تولیدی شده اند بایستی به صورت ویژه و اساسی مورد حمایت قرار گیرند.

عضو کمیسون انرژی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از استقرار مدیریت نفت و گاز غرب در استان کرمانشاه اظهار داشت:  ذخایر اصلی نفت و گاز غرب زیر پای ما قرار دارد اما مدیریت این منابع در دست کسانی هست که هیچ نقشی در توسعه استان ندارند.

وی با ابراز نگرانی از سیاست های چندگانه در بخش مدیریت مناطق هم مرز با کشور عراق ادامه داد: با کمال تاسف مردم استان ایلام نتوانسته اند از ظرفیت هم مرز بودن با کشور عراق بهره ای به دست آورند این در حالی است که در امداد همین مرز ساکنین استان های دیگر  به خوبی و راحتی هرچه تمام فعالیت های تجاری سودآوری را انجام می دهند.

سلام امینی ادامه داد: اگر محدودیتی در این بخش وجود دارد بایستی شامل همه نقاط مرزی باشد نه این که مانع تراشی ها فقط برای یک جغرافیای خاص باشد.

این نماینده مجلس در پایان از تشکیل کارگروههای تخصصی در همه بخش های استان با هدف آسان سازی ارتباط بیشتر و همچنین انجام فعالیت های کارشناسی خبر داد و افزود: در بخش صنعت، معدن و تجارت نیز کارگروهی متشکل از کارشناسان سازمان و فعالان این حوزه تشکیل و به صورت برنامه ریزی شده و هدفمند امور مربوط به این حوزه را پیگیری خواهند نمود.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.9252686500549
Query time: 2.1431226730347