X
شنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۴۴ ۲۸۸۱
چچ
اتاق اصناف ایلام

رئیس سازمان صنعت،‌معدن و تجارت استان ایلام:

اعضای اتاق های اصناف بایستی به اعتماد بازاریان پاسخ مثبت بدهند

رئیس سازمان صنعت،‌معدن و تجارت در جمع اعضای اتاق اصناف شهرستان ایلام از آنان خواست تا به عنوان معتمدین بازار، خواسته های صنفی و قانونی بازاریان را پیگیری و برای رفع مشکل آنان تلاش کنند.

رئیس سازمان صنعت،‌معدن و تجارت در جمع اعضای اتاق اصناف شهرستان ایلام از آنان خواست تا به عنوان معتمدین بازار، خواسته های صنفی و قانونی بازاریان را پیگیری و برای رفع مشکل آنان تلاش کنند.
یاراله نصیری اظهار داشت: اعضای اتاق های اصناف بایستی به اعتماد بازاریان پاسخ مثبت داده و از پرداختن به مسائل حاشیه ای و دون شأن خودداری نمایند.
مهندس نصیری اضافه کرد: تشکل های غیر دولتی به راحتی می توانند مطالبات ذینفعان خود را در چارچوب قوانین و دستورالعمل های موجود پیگیری نمایند و همین امر جزء وظایف اصلی و فلسفه وجودی آنان می باشد.
رئیس سازمان صنعت،‌معدن و تجارت به ضعف تصمیم گیری در تشکل های غیر دولتی اشاره و بیان داشت: به دلیل این که ساختارها و تشکیلات این نهادها به صورت افقی می باشد، بعضاً نظرات اعضاء چالش انگیز و با موانع و اشکال تراشی مواجه است. همین امر در خنثی سازی اقدامات مثبت وایجاد مانع برای اجرای برنامه های توسعه ای نقش اساسی دارد. وی ادامه داد: حرکت در مسیر درست و احترام به تصمیمات جمعی در تشکل های غیر دولتی نیاز به فرهنگ سازی بیشتر دارد. وی نقش رسانه های ارتباط جمعی و گروه های مرجع در جهت فرهنگ سازی، تشویق کار گروهی و احترام به خرد جمعی را بسیار با اهمیت برشمرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: اتاق های اصناف که برگرفته از رأی بازاریان و منتخب بخش زیادی از جامعه هستند، قابلیت های فراوانی برای نقش آفرینی در مناسبت های اجتماعی، ‌سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دارند و بایستی از این ظرفیت در جهت احقاق حقوق صنفی و پیگیری مطالبات و خواست موکلان خود بهره گیری نمایند.
 مهندس نصیری اظهار داشت: اتاق های اصناف می توانند به عنوان بازوی توانمند در کنار بخش دولتی در رشد و شکوفایی منطقه موثر باشند و نقش مهمی در این جهت ایفا نمایند.
وی آفت اصلی موجود در برخی اتاق های اصناف و حتی اتحادیه های صنفی،  تک محوری و اصرار بر تحمیل دیدگاههای شخصی بر نگاه کلی دانست و بیان داشت: منتخبین اصناف و بازاریان در اتاق های اصناف و اتحادیه ها اگر بخواهند از مسیر اصلی و شرح وظایف تعیین شده فاصله بگیرند، علاوه بر سلب اعتماد از خود، بایستی در روز قیامت جوابگوی حق الناس نیز باشند و البته این بخش آخر بسیار تعهد آور و حساس می باشد.
اضافه می شود این نشست در راستای رفع برخی ناهماهنگی ها و مشکلات به وجود آمده در اتاق اصناف شهرستان ایلام برگزار و اعضای این اتاق پس از بیان دیدگاههای خود، بر رفع کدورت ها  اصرار و بر اولویت قرار دادن خدمت رسانی به مردم هم پیمان شدند.
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.3143553733826
Query time: 3.5120890935262