X
پنجشنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۳۹ ۱۱۲۷
چچ
ایجاد

شرکت فولاد گستر آتنا گامی دیگر در جهت توسعه صنایع شاخص در استان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از احداث کارخانه تولید پروفیل فلزی با سطح مقطع توخالی در شهرک صنعتی شباب خبر داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از احداث کارخانه تولید پروفیل فلزی با سطح مقطع توخالی در شهرک صنعتی شباب خبر داد.
«یاراله نصیری» در جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح های شاخص دردست اجرا اظهار داشت: احداث طرح تولید پروفیل فلزی با سطح مقطع توخالی توسط شرکت فولاد گستر آتنا باعث شکوفایی و رونق اقتصادی منطقه خواهد شد.
وی اضافه کرد: عملیات اجرایی این طرح شامل دریافت مجوزهای لازم، اخذ استعلام از ادارات و سازمان های مرتبط و خرید زمین به میزان 5 هکتار در محل شهرک صنعتی شباب در حال اجرا می باشد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت با اشاره به میزان سرمایه ثابت مورد نیاز و همچنین حمایت های صورت گرفته از این طرح بیان داشت: میزان سرمایه گذاری مورد نیاز طرح  1100 میلیارد ریال برآورد شده که برای تأمین آن 32 میلیون دلار تسهیلات ارزی از محل صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک صنعت و معدن اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: براساس نتایج بازدید کارشناسان سازمان و بررسی شاخص های مربوطه پیشرفت فیزیکی این طرح در مرحله 10 درصدی قرار دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام به شرح فنی این پروژه پرداخت و بیان داشت: محصول مقاطع ساختمانی توخالیHSS  نوعی پروفیل فلزی با سطح مقطع توخالی است.  واژه H.S.S مقطع بسته‌ای است که به شیوه نورد سرد تولید شده و در ساختمان پل ها، استادیوم ها، مراکز خرید و تجاری و همچنین واحدهای مسکونی به کار برده می‌شود. وی اضافه کرد: این مقاطع در فرم های مربع، مستطیل و دایروی تولید می‌شوند.
مهندس نصیری خاطر نشان کرد: در سال های اخیر استفاده از مقاطع ساختمانی توخالی به خاطر ویژگیهای ظاهری و خواص مکانیکی آن رشد چشمگیری داشته ‌است. این مسوول ادامه داد: مقاطع توخالی می توانند بدون درز جوش یا با جوش تولید شوند که در این پروژه بناست بدون استفاده از جوش با استفاده از روش  ERW تولید صورت گیرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام تأکید نمود: اهتمام جدی کارشناسان سازمان و همچنین مجریان طرح بر
بهره گیری از جدیدترین ماشین آلات روز با تکنولوژی کارآمد به منظور کاهش هزینه ها و افزایش قدرت رقابت پذیری معطوف گشته است.
مهندس نصیری در پایان اضافه کرد: ظرفیت سالیانه تولیدات این طرح 300 هزار تن می باشد که در صورت بهره برداری کامل از این پروژه، تعداد 90 نفر از افراد بیکار خصوصاً فارغ التحصیلان رشته های فنی به صورت مستقیم به کار گیری خواهند شد که این امر به رونق و توسعه منطقه کمک شایانی خواهد نمود.
 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.217099348704
Query time: 2.4278291066488